<- Novější článekPředchozí článek ->
 
Se silnicí R35 není na co čekat
Mladá fronta DNESVydáno 09. února 2010
 
Z VAŠICH DOPISŮ

Děsí mě informace, že dokumentace k rychlostní silnici R35, která má spojit východní Čechy s Moravou, má být hotova až za tři roky. Trasa do Vysokého Mýta je přitom známa již dlouho. Změna nastala snad pouze v Komárově, kde zkrachovalo zemědělské družstvo a na neobdělávané půdě zahnízdili ptáci a následně tam vznikla „ptačí rezervace“.
Proč čekat tři roky? Štěstí přeje připraveným! S trasováním se podle mě neváhalo, neboť dřívější pravicové vedení Pardubického kraje chtělo vést R35 v blízkosti měst Ústí nad Orlicí, České Třebové a Lanškrouna tak, aby nebylo nutno budovat přivaděče k údajně levnější jižní variantě. Na té má být, vzpomínám-li dobře, velmi dlouhý tunel.
S výkupem pozemků také není na co čekat. Spousta vlastníků se odvolá a nastane problém. Rozumím dělení stavby na úseky, jak mám ale rozumět reakci současného pardubického hejtmana Martínka, který výrazně přispěl k přesunu trasy ze severu na jih s odůvodněním, že tam půjde stavět najednou? Aktivita sociálních demokratů způsobila, že se R35 kolem Vysokého Mýta nedočkáme!
Dalším problémem jsou ekologisté, které nezajímá pálení PET lahví v kotlích na tuhá paliva, přednější než lidské zdraví jim je život několika brouků. Vždy mě jímá hrůza, mají-li mé děti absolvovat cestu napříč městem přes silnici I/35.
Socialisté vyhráli krajské volby díky regulačním poplatkům, senior se zachoval jako bezdětný, česká malost zvítězila. Radko Martínek jako ministr neudělal pro dálnici nic a teď tuplem neudělá. Slovy knížete Schwarzenberga: Čech má zvláštní schopnost pokazit, co funguje.
 
- MILOŠ FOGL, Vysoké Mýto -
 
<- Novější článekPředchozí článek ->
 

Copyright © Děti Země Brno
Poslední úprava 07/03/2010