<- Novější článekPředchozí článek ->
 
Sjezdy z dálnice: Místo šesti čtyři
Mladá fronta DNESVydáno 05. února 2010
 
Pardubice - Silničáři šetří. Na trase rychlostní silnice R35 z Opatovic nad Labem do Ostrova budou moci lidé sjet na čtyřech místech, místo plánovaných šesti.
„Každou mimoúrovňovou křižovatkou ušetříme zhruba osmdesát milionů korun,“ řekla projektová manažerka pardubické pobočky Ředitelství silnic a dálnic Bohumil Vebr.
Silničáři se rozhodli nestavět mimoúrovňovou křižovatku v Bukovině a Dolní Rovni. „Nevedly nás k tomu jen úsporné důvody, ale vycházely jsme také z čísel očekávané intenzity dopravy. Ty ukázaly, že na těchto dvou místech být sjezdy nemusejí,“ řekla Jarolímová.
Sjezd u Dolní Rovně by navíc byl přivaděčem pouze do vlastní obce. Sjezd v Bukovině by zase zatížil nedostačující jižní přivaděč do hradecké Třebše.
Na trase R35 ve směru od mimoúrovňové křižovatky v Opatovicích nad Labem směrem před Vysoké Mýto budou moci lidé sjíždět v Rokytně, Časech, Dašicích a Ostrově, kde bude napojení na silnici 1/17 na Chrudim. Silničáři ani v projektech nepočítají se sjezdem u Libišan. Sjezd by se tady určitě líbil nábytkářské firmě Ikea, která zvažuje, že by u Libišan postavila obří nákupní centrum. Podle technických kritérií nemohou stát sjezdy z dálnic blíž než čtyři kilometry. Mezi Libišany a Opatovicemi nad Labem jsou to ve skutečnosti necelé tři kilometry.
„Pokud by tady vznikl sjezd, už by to nebyla rychlostní komunikace, ale normální silnice,“ řekla Jarolímová.
 
- Stanislava Králová -
 
<- Novější článekPředchozí článek ->
 

Copyright © Děti Země Brno
Poslední úprava 07/03/2010