<- Novější článekPředchozí článek ->
 
Zákon o silnici R35 pomůže i dalším silnicím
Mladá fronta DNESVydáno 10. září 2009
 
Praha, Pardubice - Zákon o silnici R35, který měl původně pomoci při výstavbě rychlostní komunikace vedoucí přes Liberecký, Hradecký, Pardubický a Olomoucký kraj, by nakonec mohl urychlit stavbu všech důležitých silnic v zemi.

Poslanci schválili zákon, podle něhož výstavba dopravní a technické infrastruktury bude veřejným zájmem. Při získávání pozemků tedy bude možné použít vyvlastnění. Sněmovna zákon o silnici R35 schválila současně i s pozměňovacím návrhem Zdenky Dopitové (ČSSD), která v předloze nahradila „rychlostní komunikaci R35“ obecným termínem „dopravní a technická infrastruktura“. Návrh zákona o urychlení stavby této silnice předložili Sněmovně poslanci ze všech sněmovních stran, kteří chtěli usnadnit výstavbu silnice, která je pro Pardubický kraj klíčová. Proti zákonu ostře vystoupil bývalý ministr životního prostředí Martin Bursík. Podle něho je protiústavní a pohrozil, že by se jím mohl zabývat Ústavní soud.

Poslanci už potom nehlasovali o jiných návrzích. Podle jednoho z nich se k silnici R35 měla přidat také dálnice D11 směřující na Hradec Králové. Další pozměňovací návrh předpokládal, že se účinnost zákona rozšíří například na dálnice D1, D3 směrující na České Budějovice nebo D8 směřující na sever přes České středohoří a další rychlostní komunikace.
 
- ČTK, dp -
 
<- Novější článekPředchozí článek ->
 

Copyright © Děti Země Brno
Poslední úprava 07/03/2010