<- Novější článekPředchozí článek ->
 
Kiosek R 35 nenabízí párky, ale mapy
Mladá fronta DNESVydáno 16. března 2009
 
Pardubice - Plazmová obrazovka, vizualizace trasy, mapy, prospekty. To všechno najdou zájemci o budoucí podobu rychlostní silnice R 35 v informačním kiosku na pardubické třídě Míru.

Veřejnou prezentaci průběhu jedné z největších staveb v historii kraje slibuje od června nový vládní zmocněnec pro výstavbu silnice R 35 Ivo Toman. Zatímco ještě nedávno jeho kompetence končily s hranicemi Pardubického kraje, nyní sahají přes čtyři kraje od Liberce až po Olomouc.

„Pro mě je povzbuzující, že se již dálnice začala stavět a moje práce není jen plánováním. V úseku do Vysokého Mýta se nyní pracuje na dokumentaci k územnímu řízení, hotová bude letos v létě. A potom začnou nejsložitější jednání s vlastníky pozemků,“ řekl Ivo Toman. Právě on má za úkol předejít případným konfliktům mezi státními a samosprávnými institucemi i mezi úřady a obyvateli a majiteli pozemků. A když ke střetům dojde, jeho úkolem bude je vyřešit.

„Nepřátel výstavby dálnic je víc než dost a musím se postarat o to, aby se stavělo co nejdřív. Věřím, že do pěti let budeme po rychlostní pětatřicítce jezdit od Hradce Králové do Vysokého Mýta. Na úsek po hranici kraje na Svitavsku je třeba připočítat další dva roky, hotový bude do roku 2016. To je reálný čas, pokud se podaří vykoupit pozemky nebo nezkolabuje ekonomika,“ uvedl Ivo Toman.

Podle něj bude hrát velkou roli i výsledek zatím neukončené „kauzy Havránková“, která zablokovala stavbu dálnice u Hradce Králové. „Tento případ mě hodně trápí. Přímo nebo nepřímo ovlivňuje všechny liniové stavby v zemi. Podle toho, jak dopadne, se zachovají i další vlastníci půdy,“ řekl Ivo Toman.
 
- jah -
 
<- Novější článekPředchozí článek ->
 

Copyright © Děti Země Brno
Poslední úprava 07/03/2010