<- Novější článekPředchozí článek ->
 
Zelení či modří, R35 chtějí všichni
Mladá fronta DNESVydáno 29. září 2008
 
Předvolební seriál

Pardubice - Všichni lídři demokratických parlamentních stran, které kandidují v říjnových krajských volbách, se shodují, že výstavba silnice R35 je pro Pardubický kraj životně důležitá.

Vyplývá to z druhého dílu předvolebního seriálu MF DNES. V něm oslovení politici dostanou fotografii, která vystihuje dané téma a lídři stran ho okomentují.

Před týdnem se Ivo Toman z ODS, Radko Martínek z ČSSD, Roman Línek z Koalice pro Pardubický kraj i Pavel Křivka ze Strany zelených shodli, že nechtějí, aby česko - rakouská firma AVE CZ v Rybitví u Pardubic obnovila spalovnu nebezpečných odpadů.

V otázce na výstavbu silnice R35 už tak jednotní nebyli. Sice všichni uvádějí, že silnice přes kraj musí vést co nejdříve. Kdy to ale bude, na tom se neshodnou.

Zástupci současného vedení kraje slibují, že R35 bude hotova do roku 2017. Opozice naopak tvrdí, že kraj přípravu výstavby silnice, která spojí severní Čechy s Moravou, zanedbal a že kvůli tomu bude těžké na ni sehnat peníze. Radko Martínek poukazuje i na to, že v územním plánu kraje chybí důležité silniční přivaděče z R35 na Orlickoústecko.
 
- zln -
 
<- Novější článekPředchozí článek ->
 

Copyright © Děti Země Brno
Poslední úprava 07/03/2010