<- Novější článekPředchozí článek ->
 
Opatovice: změť čar a značek
Mladá fronta DNESVydáno 17. září 2008
 
Opatovice nad Labem - Nepřehledná změť bílých a žlutých čar na asfaltu, les dopravních značek a stavebních zábran. Tak to v posledních měsících vypadá u Opatovic nad Labem na hlavní silnici mezi Hradcem Králové a Pardubicemi.

Objízdné trasy se každou chvíli mění Provoz přes stavbu největší křižovatky v Česku je navíc každou chvíli veden jinudy a většině řidičů se proto cestování mezi krajskými městy začíná zajídat. „Lidé jsou hodně zmatení. Pokaždé, když si na značení zvyknou, se cesta zase změní,“ řekl Tomáš Jakoubek z Osic, který mezi Hradcem a Pardubicemi jezdí denně. Není proto divu, že řidiči občas nevědí, kudy mají vlastně jet. „Už se mi stalo, že proti mně vyjel z protisměru řidič. Naštěstí jsme oba jeli pomalu a stihli zastavit,“ uvedl šofér Lukáš Ruda z Prahy. Problémy na cestě mezi největšími východočeskými městy však jen tak neskončí. Nová silnice, kterou tam silničáři staví, bude hotova nejdřív v listopadu příštího roku. Silničáři to během stavby řidičům moc ulehčit nemohou. Žádají je proto, aby alespoň jezdili pomalu – tak jak jim ukládají značky. „Vzhledem k tomu, že se značení na stavbě často mění, je třeba tam dodržovat předepsanou rychlost! Mnoho řidičů to ale nerespektuje,“ řekl Bohumil Vebr z pardubické pobočky Ředitelství silnic a dálnic. U Opatovic vedou v současnosti dva zúžené jízdní pruhy oddělené žlutou čarou, rychlost je omezena většinou na padesát kilometrů v hodině. Někteří řidiči omezení rychlosti i plnou čáru ignorují. „Když jedu podle předpisů, ostatní řidiči na mě blikají dálkovými světly a po chvíli předjíždějí. Je jim úplně jedno, že je tam plná čára a padesátka,“ potvrdil Ruda.

Všude se nedostaneme, tvrdí policisté Problémy s piráty silnic mají i policisté. „Kontroly tam provádíme pravidelně, ale všude se nedostaneme,“ přiznal pardubický policista Jiří Moučka. Do míst, kde je silnice zúžená, se prý policejní vůz nevejde a kolem kontrolovaných aut by ostatní šoféři neprojeli.
 
- ZUZANA DOUŠOVÁ, s přispěním Stanislavy Králové -
 
<- Novější článekPředchozí článek ->
 

Copyright © Děti Země Brno
Poslední úprava 07/03/2010