<- Novější článekPředchozí článek ->
 
Moravská Třebová přivaděč do centra nechce
Mladá fronta DNESVydáno 29. srpna 2008
 
Moravská Třebová - Potíže s nalezením nejlepšího napojení na budoucí rychlostní komunikaci R35 nemají jen politici v České Třebové či v Ústí nad Orlicí, ale i v Moravské Třebové. Podle prvních úvah projektantů by řidiči sjížděli z dálnice do města přes místní část Sušice.

Radní to ale odmítají, protože už teď je tato silnice plná.

„Provoz na silnici od Sušic je tak velký, že právě nyní jednáme o rozšíření křižovatky u obchodního domu Kubík. Představa, že tam bude ústit doprava z přivaděče, je pro nás neúnosná,“ uvedl starosta Moravské Třebové Josef Ošťádal.

„Zaráží mne, že projektanti jsou schopni navrhnout napojení Moravské Třebové na rychlostní komunikaci doprostřed města. Je to nepochopitelné,“ uvedl poslanec ČSSD a bývalý starosta Moravské Třebové Radko Martínek.

Krajský úřad městu slíbil, že připomínky města bude brát vážně. „Je to zatím jen námět, který se nemusí realizovat, může se upřesnit nebo odstranit,“ uvedl vedoucí odboru strategického rozvoje kraje krajského úřadu Pavel Kalivoda.

Podle něj je stavba přivaděče tak vzdálená, že na nalezení vhodné trasy je ještě hodně času.

Moravská Třebová prosazuje, aby řidiči nesjížděli z dálnice přímo do středu města, ale napojili se na východě nebo na západě na současnou silnici I/35 vedoucí na Olomouc. „Byli bychom nejraději, kdyby byl přivaděč přiveden na západ od Moravské Třebové, kde je průmyslová zóna. Pro tamní firmy by to bylo výhodné. Mohlo by to vést i z opačné strany kolem motokrosového závodiště. I tato trasa by byla přijatelnější než tak, která je navržena,“ uvedl Ošťádal.
 
- David Půlpán -
 
<- Novější článekPředchozí článek ->
 

Copyright © Děti Země Brno
Poslední úprava 07/03/2010