<- Novější článekPředchozí článek ->
 
Vláda výjimku R35 nedá, rozhodne sněmovna
Mladá fronta DNESVydáno 25. července 2008
 
Pardubice - Vláda odmítla návrh zákona o rychlostní silnici R35, který by měl urychlit stavbu dálnice, klíčové pro Pardubický kraj. Východočeští poslanci, kteří chtěli usnadnit vyvlastnění pozemků pod budoucí silnicí, se ale nevzdávají.

Poslanec ČSSD Radko Martínek, jehož podpis figuruje pod návrhem spolu s podpisy dalších poslanců z ODS, KDU-ČSL a KSČM, věří, že i přes nesouhlas vlády má zákon ve sněmovně šanci. "Na návrhu panuje shoda, byl vytvořen poslanci napříč politickým spektrem. Budeme pracovat dál na tom, aby ho sněmovna schválila. Všichni vědí, že takový návrh je nezbytný," uvedl Martínek.

Silnice R35 pomůže lidem v Pardubickém kraji, ale především vytvoří alternativní spojení z Čech na Moravu, a ulehčí tak přetížené dálnici D1.

Podobný speciální zákon pro jednu silnici vznikl kvůli stavbě obchvatu Plzně. Podle odborníků jde ale o nesystémové opatření.

Pokud poslanci z východních Čech nyní ve sněmovně s návrhem pohoří, pravděpodobně se pokusí podobný zákon prosadit později. "Času je rozhodně dost. Pokud se ale do dvou let nenarodí celostátní norma, která zpružní výkupy pozemků pod klíčovými komunikacemi, viděl bych takový zákon jako záchrannou brzdu, která zabrání zpoždění stavby této silnice," uvedl náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek.

Silnice R35 by se v Pardubickém kraji měla začít stavět po roce 2010.
 
- David Půlpán -
 
<- Novější článekPředchozí článek ->
 

Copyright © Děti Země Brno
Poslední úprava 07/03/2010