<- Novější článekPředchozí článek ->
 
Územní plán Vysokého Mýta se změní
Orlický deníkVydáno 26. června 2008
 
Vysoké Mýto - Nejen záměr stavět v budoucích letech rychlostní komunikaci R 35 kolem Vysokého Mýta se stal podnětem pro první změnu územního plánu města po jeho schválení.

Jedním z důvodů je místo u bývalého pivovaru, které je navrženo do budoucna jako prostor pro postavení bytů. „Zjistilo se, že je větší poptávka po rodinných domcích, k tomu se však postupně přidala další místa, takže se jedná přibližně o čtrnáct lokalit pro případné změny. Dále je potřeba zakreslit jižní trasu uvažované rychlostní komunikace R 35,“ poznamenala k probíraným a navrhovaným změnám v územním plánu Marcela Kubešová z městského úřadu.

Firma Brück Zámrsk koupila asi dvacet hektarů pozemků v blízkosti silnice I/35 a požádala o změnu územního plánu města, neboť se již nejedná o katastr Zámrsku. „Rychlostní komunikace R 35 se stane nejen pro město určitým limitem. Každá obec, které se komunikace dotkne, bude muset mít aktualizovaný územní plán. To bude aktuální záležitost za několik let. V poslední době pomáhala radnice s pořizováním a vyřizováním nových územních plánů v případě asi dvaceti obcí kolem Vysokého Mýta,“ dodala Marcela Kubešová.

Dalším místem, které je „ve hře“ při případných změnách územního plánu města, je Mlynský potok na okraji města při výjezdu k Zálší. O využití tohoto místa se stále debatuje, jako například na posledním předletním veřejném zasedání zastupitelstva. Buď vzniknou na místě rodinné domky, nebo se bude stavět vyšší zástavba. Na zářijové jednání městského zastupitelstva má přijít firma, jež má zájem o výstavbu, s podklady (pohledy, fotografie apod.), jak si zastupitelé vyžádali, aby posoudili a zhodnotili, do jaké míry by případná výšková zástavba poškodila panorama města.
 
- Jiří Koníček -
 
<- Novější článekPředchozí článek ->
 

Copyright © Děti Země Brno
Poslední úprava 07/03/2010