<- Novější článekPředchozí článek ->
 
Na R 35 vydělá hlavně Mýto
Mladá fronta DNESVydáno 05. června 2008
 
Mýto, Choceň a Žamberk se na svém přivaděči shodují

Vysoké Mýto - Kolem Vysokého Mýta, které denně roztíná souvislý proud kamionů a osobních aut, vyrostou komfortní silniční stavby včetně hned několika možností, jak se na ně dostat.

Slibuje to studie rychlostní silnice R35 a především jejího přivaděče od Vysokého Mýta k Žamberku.

„Takové řešení se mi líbí. Už aby ta hrozná doprava přes město byla pryč. Téměř každý druhý den je tady nějaká nehoda,“ říká zastupitel Mýta Augustin Andrle.

Studie přivaděčů právě projednává projektant s dotčenými městy. Zatímco Ústí a Česká Třebová se budou ještě dlouho dohadovat, kudy povede ten jejich, na způsobu napojení Vysokého Mýta a Chocně do Žamberka se města shodují. „Žádné jiné řešení prakticky ani není možné. S návrhem přivaděče jsme spokojeni,“ říká starosta Chocně Miroslav Kučera.

Choceň získá obchvat Pro Choceň se přivaděč k Žamberku stane zároveň obchvatem města. „Studie nám do určité míry vyhovuje,“ říká místostarosta Žamberka Ryan Strnad. Připomíná, že dosud projektant neřeší přesné trasování. Pro Žambersko je důležité, aby se přivaděč vyhnul Dlouhoňovicícm.

Při pohledu do nákresu R35 a přivaděče se zdá, že na něm nejvíce vydělá Vysoké Mýto. To zůstane na hlavním tahu, a přitom bez zátěže. Dálnice město obkrouží z jihu. Nahradí tak jeho obchvat, protože dálková doprava do města vůbec nepřijede. Na dálnici dostane Mýto dvě napojení mimoúrovňovými křižovatkami. Jedno na severozápadě ještě před železničním přejezdem přes současnou pětatřicítku, druhé na jihovýchodě za letištěm. Z první křižovatky bude vycházet také přivaděč Chocně a Žamberka. A na něj dostane město navíc ještě jedno napojení od budoucí kruhové křižovatky u nemocnice.

Studii si města vybrala z několika návrhů jako tu nejlepší. „Zčásti využívá současnou komunikaci na Choceň, kterou mají silničáři příští rok rekonstruovat. Bude to nejlevnější a snad i nejrychlejší řešení,“ říká Krejza.
 
- Martin Filip -
 
<- Novější článekPředchozí článek ->
 

Copyright © Děti Země Brno
Poslední úprava 07/03/2010