<- Novější článekPředchozí článek ->
 
Zpracovává se studie napojení Mýta na R 35
Orlický deníkVydáno 31. května 2008
 
Vysoké Mýto - Ve stadiu příprav se momentálně nachází studie zabývající se napojením Vysokého Mýta na budoucí rychlostní komunikaci R 35.

Zásadním krokem bude vybudování silničního přivaděče od Chocně, čímž se napojí severovýchodní část Pardubického kraje na budoucí dálnici. Předpokládá se napojení přivaděče v severozápadním cípu Vysokého Mýta v místě, které znají Vysokomýtští jako „U Smrčku“ (vlevo za železničním přejezdem při vyjíždění z Vysokého Mýta po silnici I/35 k Zámrsku). Přivaděč povede z Vysokého Mýta k okraji lesa „Na Vinicích“, ke Dvořisku a měl by obejít Choceň ze severozápadu a severu kolem Běstovic a Vrchoviny.

Napojení na přivaděč bude také přímo z Vysokého Mýta: z křižovatky u nemocnice, kde vznikne v příštích letech kruhový objezd. Počítá se ještě s jedním napojením Vysokého Mýta na rychlostní komunikaci R 35, a to mimoúrovňovou křižovatkou nad rozcestím silnic do Knířova a Vanic, to znamená těsně za okrajem města.

První jednání o konkretizaci trasy R 35 v blízkosti Vysokého Mýta se uskutečnilo letos v březnu, připomínky k návrhu vznesli zástupci Vysokého Mýta i Chocně. Dosud poslední jednání se zástupci Pardubického kraje a zpracovatelem absolvovali představitelé obou měst před deseti dny.

Zpracování studie se ujala společnost AURS Praha spolu s firmou DHV CR. Vysoké Mýto patří k nejzatíženějším sídlům na současné silnici I/35, odhady denního průjezdu vozidel se pohybují nad dvaceti tisíci.
 
- Jiří Koníček -
 
<- Novější článekPředchozí článek ->
 

Copyright © Děti Země Brno
Poslední úprava 07/03/2010