<- Novější článekPředchozí článek ->
 
V Opatově začala stavba obchvatu
Mladá fronta DNESVydáno 29. května 2008
 
Opatov - Včera začala dlouho očekávaná stavba obchvatu Opatova na Svitavsku. První auta by se po něm mohla projet v listopadu příštího roku.

Díky obchvatu se uleví nejen místním lidem, ale i motoristům. V současnosti obcí s více než tisícovkou obyvatel projede šest a půl tisíce aut denně. "Obchvat pro nás znamená velkou úlevu od dopravy. Silnice je velice přetížená a není na takovou zátěž stavěná," řekl starosta obce Petr Kovář.

"Průtah Opatovem je pro motoristy jednoznačně nejhorší místo v kraji. Je to hlavní tah z Lanškrouna a jezdí tam těžká doprava. Kamiony jezdí těsně kolem obydlí, což je velmi nebezpečné," uvedl hejtman Pardubického kraje Ivo Toman.

Pozemky pod budoucím obchvatem jsou vykoupeny Více než čtyři kilometry dlouhý obchvat bude mít čtyři mosty, lávku pro pěší i devět protihlukových stěn dlouhých téměř půl kilometru. Obchvat mine Opatov směrem od Svitav z levé strany. Motoristy v průběhu stavebních prací čekají menší dopravní omezení. "Doprava tou výstavbou zhoustla. Omezení bude vždy jen v určité části. Příští rok plánujeme, že v jedné části dočasně bude sloužit panelová silnice," řekl Kovář.

Celá stavba vyjde stát na téměř čtyři sta milionů korun. "Stavba se připravovala pět let. Konečně se to podařilo. Je výjimečná v tom, že jsou už vykoupeny úplně všechny pozemky," řekl Toman.
 
- Michala Jendruchová -
 
<- Novější článekPředchozí článek ->
 

Copyright © Děti Země Brno
Poslední úprava 07/03/2010