<- Novější článekPředchozí článek ->
 
Obchvat Holic: termín je ohrožen
Mladá fronta DNESVydáno 11. dubna 2008
 
Holice - Zatím není jasné, zda letos v listopadu řidiči vyjedou na nový obchvat Holic, který stát buduje za 270 milionů korun. Kvůli potížím s výkupem dvou důležitých pozemků je stále pravděpodobnější, že stavbaři obchvat dokončí až příští rok, anebo budou letos muset na poslední chvíli postavit provizorní nájezd na obchvat.

„Podle mne je ale stále ještě šance, že to stihneme,“ řekl ředitel pardubické pobočky Ředitelství silnic a dálnic Bohumil Vebr. Majitelky dvou pozemků na trase obchvatu je stále nechtějí prodat. Stát se pokouší s nimi dohodnout, případně pozemky vyvlastnit. „Právě teď se mi ozval jejich zástupce, chce jednat. Moc času není. Pokud se nám podaří se dohodnout během dubna, dalo by se to zvládnout,“ řekl Vebr.

Říct, že pro Holice je obchvat životně důležitý, je otřepaná fráze, které město ho nepotřebuje? Zatímco řidiče v Chrudimi či na křižovatce u pardubického Parama sužují nekonečné zácpy, v Holicích je čekají nepřehledné křižovatky, které jsou s nárůstem dopravy stále nepříjemnější. „Termín je ohrožený. Spíše se neví, jaký bude nový. Je to pro nás velmi nepříjemné. Na rozdíl od Německa a Slovenska, kde vyvlastnění probíhá rychle, tady se k nějaké podobné úpravě zákona poslanci nemohou odhodlat,“ uvedl starosta Holic Pavel Hladík.
 
- David Půlpán -
 
<- Novější článekPředchozí článek ->
 

Copyright © Děti Země Brno
Poslední úprava 07/03/2010