<- Novější článekPředchozí článek ->
 
R35 může pomoci vyvlastnění
Mladá fronta DNESVydáno 19. března 2008
 
Pardubice - I když krajští politici oznámili, že nová silnice R35 na Moravu může stát už v roce 2016, vlastníci pozemků, přes něž dálnice povede, by mohli stavbu zdržet.

Vicehejtman Roman Línek včera oznámil, že by v takovém případě měl Pardubický kraj navrhnout zákon, který by usnadnil vyvlastnění.

„Již jsem hovořil s některými členy Poslanecké sněmovny i Senátu parlamentu o možnosti, že by náš kraj v případě komplikací sám navrhl speciální zákon k R35, který by razantně řešil problémy s přípravou výstavby. Pokud by se příprava této nové dálnice z Čech na Moravu dostala z nějakých důvodů do patu, odhaduji, že nejdéle v roce 2010 bude tato zákonodárná iniciativa k R35 aktuální,“ uvedl Roman Línek.

Zvláštní zákon? Ani pro D11 Je pravda, že v devadesátých letech Poslanecká sněmovna přijala podobný speciální zákon kvůli řešení obchvatu Plzně. Na druhou stranu iniciativa poslanců z Hradeckého kraje, kteří před pěti lety žádali kvůli dálnici D11 podobný zákon, vyšla naprázdno. Línek tvrdí, že v případě silnice R35 mluví pro tak nesystémový krok pádné argumenty. „Tato silnice je nesmírně důležitá pro celou zemi,“ řekl Línek.

Ministr dopravy Aleš Řebíček představitelům kraje v minulém týdnu dopisem potvrdil, že komunikace R35 je vládní prioritou. Řebíček uvedl, že již letos bude na její přípravu uvolněno 50 až 100 milionů korun. Vláda stavbu silnice R35 loni nezahrnula do priorit kvůli nekonečným sporům, které politici v Pardubickém kraji vedli o její trasu. O definitivní jižní trase rozhodli pod tlakem vlády až letos v únoru.
 
- David Půlpán -
 
<- Novější článekPředchozí článek ->
 

Copyright © Děti Země Brno
Poslední úprava 07/03/2010