<- Novější článekPředchozí článek ->
 
Kudy z Ústecka na dálnici
Mladá fronta DNESVydáno 26. ledna 2008
 
Pardubice - Kudy povede nová silnice z Pardubického kraje na Moravu, je jasné. Krajští zastupitelé na únorovém zasedání s největší pravděpodobností schválí navrženou jižní trasu. Ovšem trasa přivaděčů, které lidem z Orlickoústecka umožní na dálnici najet, ještě schválena není.

„Je nutné, a Pardubický kraj na tom bude trvat, aby se přivaděči napojilo Orlickoústecko,“ řekl náměstek hejtmana zodpovědný za dopravu Ivo Toman.

Podle Tomana povedou třemi směry - západní, ve směru od Vysokého Mýta do Žamberka, střední -od Litomyšle k České Třebové a Ústí nad Orlicí, a východní - z Opatova na Lanškroun. Investor tak částečně na „zelené louce“ postaví nové silnice, zčásti pak zmodernizuje krajské silnice.

Nejdříve R35, pak schválí i přivaděče „Bude složitá příprava přivaděče z Litomyšle do Ústí nad Orlicí a dále do České Třebové. Musíme totiž vybudovat úplně novou silnici, a to bývá problém. Je důležité, aby to tak, jak je to v tuto chvíli připraveno, korespondovalo s životním prostředím,“ dodal Toman. Při únorovém zasedání zastupitelstva politici s největší pravděpodobností schválí jižní trasu R35. Pak začnou připravovat projektovou dokumentaci k plánovaným přivaděčům. Podle Tomana by se silnice mohla začít stavět v roce 2010 i s napojením Orlickoústecka. „Pokud se podaří dospět k územnímu rozhodnutí, za dva a půl roku bychom se mohli dostat k tomu nejtěžímu, a to je výkup pozemků. Na trase R35 jsou tisíce vlastníků pozemků,“ řekl generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic Alfred Brunclík. V roce 2016 by mohli řidiči jezdit po zbrusu nové silnici.
 
- mij, fil -
 
<- Novější článekPředchozí článek ->
 

Copyright © Děti Země Brno
Poslední úprava 07/03/2010