<- Novější článekPředchozí článek ->
 
Konec debat: Dálnice má vést jihem
Mladá fronta DNESVydáno 24. ledna 2008
 
Pardubice - Novou čtyřproudovou silnici R35 z východních Čech na Moravu bude nejvýhodnější vést mezi Zámrskem a Moravskou Třebovou jihem. Potvrdila to včera firma Sudop, která pro Pardubický kraj za více než milion korun zpracovala srovnávací studii. Krajští politici jsou navíc už rozhodnuti hlasovat pro jižní trasu, která je již ve schváleném územním plánu.

„Studie byla jakýmsi auditem posledního rozhodnutí krajského zastupitelstva, které vloni v územním plánu schválilo trasování takzvanou jižní variantou. Ukázalo se, že tato varianta je opravdu nejoptimálnějším řešením vedení koridoru R35,“ řekl vicehejtman Pardubického kraje Roman Línek.

„Hodnotili jsme dohromady 850 posuzovaných kilometrů. Bylo to 14 variant, 34 kritérií, přitom ta základní byla čtyři - technická, územně technická, kritéria vlivu na životní prostředí a ekonomická,“ řekl Petr Košan z firmy Sudop.

„Takhle podrobná analýza se v republice ještě nedělala. Vítězná varianta má podporu i u ekologů,“ řekl krajský radní zodpovědný za dopravu Ivo Toman.

Pokud trasu na únorovém zasedání schválí krajské zastupitelstvo, může být příprava R35 zahájena už letos.

„Toto řešení, pokud investor dostatečně přivaděčem napojí Orlickoústecko, bude mít velkou podporu zastupitelstva,“ řekl Toman, který byl dlouhou dobu příznivcem severní.
 
- Michala Jendruchová -
 
<- Novější článekPředchozí článek ->
 

Copyright © Děti Země Brno
Poslední úprava 07/03/2010